X
Menu

Rodzaje systemów ociepleń

Chcąc postawić na odpowiednie i przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie termiczne budynku, z całą pewnością ważny jest odpowiedni materiał do ocieplania budynku. Od czego zależy sam wybór? Od rodzaju budynku, od ceny, od przeznaczenia. Rodzaje systemów ociepleń dostępnych na rynku obejmują między innymi, takie materiały jak:

 

  • wata mineralna – jest ona elastyczna, dobrze przylega do podłoża i w szczelny sposób zabezpiecza całą ścianę. Jest odporna na niskie i wysokie temperatury. Stanowi bardzo dobry produkt pod względem zapewnienia budynkowi ciepła, ale jest ona wrażliwa na wilgoć, a to sprawia, że ta wilgoć, gdy do niej wniknie, pozostaje w niej na dłuższy czas. Wyróżnić możemy wełnę miękką, półtwardą, twardą, a także lamelową.
  • styropian – jest to spieniony i sprasowany polistyren, całkowicie odporny na wilgoć. Ma różną grubość i w zależności od rodzaju może być stosowany w określony miejscach. FS15 sprawdza się do ocieplania ścian metodą lekką mokrą. FS20 jest dobrą izolacją dla tarasów i stropodachów. FS30 to materiał dla pomieszczeń gospodarczych i garaży. Wyróżnić można jeszcze PSN, który służy do ocieplania dachów, ścian piwnic, jak również i cokołów domów.

Dlaczego warto ocieplać budynki?

Jeśli zdecydujemy się na ocieplenie budynku, zyskamy dzięki temu wiele korzyści wynikających z wyboru takiego rozwiązania. Po pierwsze, zaoszczędzimy znacząco na rachunkach, ponieważ w ten sposób będziemy mogli ogrzewać pomieszczenia słabiej, jednocześnie zyskując przy tym odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Co więcej, stawiając na ocieplenie, odnowimy wygląd budynku, nakładając oczywiście na styropian lub wełnę odpowiedni tynk. I to, co ważne – wydłużymy żywotność danego budynku w sposób znaczący. Dobieramy materiały, stawiamy na ekipę fachowców i oczekujemy na efekt.

 

WZORNIK KOLORÓW