X
Menu

Materiały montażowe – rodzaje

Materiały montażowe służą do wykańczania elewacji domu. Dostępne w naszej ofercie narożniki aluminiowe z siatką zabezpieczą narożniki twojej posesji, a wysokiej jakości kołki do styropianu trwale umocują elewację. Na szczególną uwagę zasługuje siatka podtynkowa z włókna szklanego, służąca do prawidłowego wykonania zbrojenia. Więcej o niej znajdziesz w naszym wpisie.

Jakie są charakterystyczne cechy siatki z włókna szklanego?

Siatka z włókna szklanego jest odporna na środki chemiczne oraz rozciąganie. Można ją stosować na każdy rodzaj tynku oraz farb, jednak najlepiej sprawdza się na podłożach wapienno-cementowych, wapiennych oraz na tynkach renowacyjnych. Zanim zatopisz ją w zaprawie przygotuj podłoże. W tym celu należy je:

  • oczyścić,
  • usunąć luźne fragmenty,
  • odpylić.

Następnie poczekaj, aż podłoże dobrze wyschnie. Zatapiając siatkę, zachowaj dziesięciocentymetrowe pasma jej oddzielnych fragmentów. Dodatkowy pas nałóż w miejscu otworów drzwiowych oraz okiennych. Oferowana przez nas siatka z włókna szklanego jest bardzo sztywna i zarazem bardzo trwała, dzięki czemu niewidoczne są ewentualne pęknięcia w ścianach. Stają się ono dodatkowo odporne na uszkodzenia. Na szczególnie wrażliwych powierzchniach zastosować można siatkę podwójną.

Jakie dwa rodzaje splotu siatki z włókna szklanego wyróżniamy?

W omawianych siatkach wyróżnić można splot gazejski oraz raszlowy. Gazejski poznać można po naprzemiennym ułożeniu włókien wątku i osnowy. Taki splot jest bardzo trwały oraz wytrzymały, dlatego siatki gazejskie stosuje się w miejscach, narażonych na obciążenia ruchem ścian i sufitów. Z kolei ścieg raszlowy nazywany jest płóciennym. Włókna w nim ułożone są krzyżowo. Taki splot jest nieco mniej wytrzymały, aniżeli gazejski.

W naszej bogatej ofercie znajdziesz również farby, grunty, kleje oraz tynki. Współpracujemy jedynie z renomowanymi producentami materiałów budowlanych, dlatego możesz być pewien najlepszej jakości naszych towarów.

WZORNIK KOLORÓW