X
Menu

Jakie farby wybrać do pomieszczeń mieszkalnych?

Wśród wielu różnych rodzajów farb do pomieszczeń mieszkalnych najlepiej nadawać się będą farby akrylowe. Ich spoiwem jest żywica akrylowa, która czyni powłokę malarską odporną na zmywanie i paroprzepuszczalną. Tego typu farby idealnie kryją ścianę oraz dodatkowo tworzą w pomieszczeniu sprzyjający mikroklimat. Są to również farby idealne do pomieszczeń, które są  narażone na wilgoć, takich jak łazienka lub kuchnia, tworzą bowiem powłoki wyjątkowo odporne na pleśń. Sprawdź, na jakie inne parametry zwracać uwagę podczas wyboru farby do pomieszczeń mieszkalnych.

Farba do malowania pomieszczeń mieszkalnych powinna być wydajna

Bardzo ważne jest, aby farba wybrana do malowania pomieszczeń mieszkalnych była wydajna, czyli aby dało się jak największą powierzchnię pomalować jednym litrem emulsji. W naszej ofercie znajdą Państwo farby akrylowe o wydajności 0,3 litra/m2. Niemniej ważny będzie czas schnięcia farby. Najlepiej wybierać te emulsje, które schną w ciągu około trzech godzin. Po tym czasie już będzie można nałożyć drugą warstwę oferowanej przez nas farby.

Farby akrylowe są odporne na zmywanie

Farby do pomieszczeń mieszkalnych powinny być odporne na zmywanie. Zarówno bowiem pokoje sypialne, jak i kuchnie to pomieszczenia, w których ściany często się brudzą. Oferowana przez nas farba akrylowa jest odporna na zmywanie i szorowanie. Łatwo usunąć z niej tłuste plamy i zabrudzenia, bez niszczenia powłoki malarskiej. Dlatego też tego typu farba dobrze nadaje się do przedpokojów, których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia i na wycieranie.

Wybieraj farby o dużej lepkości

Aby malowanie pomieszczeń mieszkalnych było komfortowe wybieraj emulsje, które charakteryzować się będą jak największą lepkością. Gęste emulsje będą się szybko rozprowadzały i jednocześnie nie będą spływać z pędzla i pryskać. Gęsto farby tworzą także bardzo dobrze kryjące powłoki.

Oprócz farby do zastosowania wewnętrznego w naszej ofercie znajdą Państwo także farby elewacyjne, grunty do tynków, kleje, materiały montażowe oraz tynki.

WZORNIK KOLORÓW